تاریخچه شرکت

شرکت پارس حساس از سال ۱۳۷۱ با ارائه خدمات نصب و راه‌اندازی تجهیزات برق و ابزاردقیق در صنایع پتروشیمی فعالیت خود را شروع و سپس محدوده خدمات نصب خود را به سایر صنایع نفت، گاز، معادن ، ذوب فلزات، خودروسازی و کارخانجات لاستیک‌سازی گسترش داد.

این شرکت در سال ۱۳۷۱ امور طراحی و تولید و اتوماسیون تجهیزات کنترل و ابزاردقیق خود را تأسیس و موفق گردید علیرغم سختگیری‌های شدید واحدهای فرآیندی (خصوصاً صنایع نفت، گاز و پتروشیمی) در تعیین و کنترل مشخصات فنی دستگاههای ابزاردقیق موردنیاز، اینگونه تجهیزات را تحت لیسانس خود (مستقل از سازندگان خارجی) طراحی و تولید نموده و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد. در حال حاضر امور اتوماسیون شرکت پارس حساس خدمات تخصصی طراحی و ساخت سیستم های کنترل DCS ، ESD  و FGS را جهت واحدهای جدید فرآیندی و یا نوسازی واحدهای در حین بهره برداری ارائه می نماید.  

علاوه بر خدمات فوق امورمهندسی شرکت پارس حساس که در سال ۱۳۷۸ تأسیس گردیده است، خدمات تخصصی مهندسی تفصیلی و مهندسی خرید و همچنین خدمات مهندسی  Revamp  یا Reinstrumentation  و سیستم های F&G را به مجتمع‌های صنعت نفت که تمایل به تعویض و نوسازی  سیستم کنترل قدیم خود را داشته باشند، ارائه می‌نماید.

در سال ۱۳۸۱ امور نگهداری و تعمیرات شرکت در ابتدا در زمینه برق و ابزار دقیق و سپس از سال ۱۳۸۲ در تمامی دیسیپلین ها فعال گردید. همچنین از سال ۱۳۸۲ مرکز تعمیر و کالیبراسیون تجهیزات کنترل، برق و ابزاردقیق شرکت پارس حساس تأسیس و طی سالهای گذشته تا کنون اینگونه خدمات را به مجتمع‌های نفت، گاز و پتروشیمی، فولاد، خودروسازی و ذوب فلزات ارائه می‌نمایند.

درسال ۱۳۸۴ امور آموزش شرکت پارس حساس با هدف انتقال دانش تخصصی – کاربردی به مهندسین و تکنیسین‌های جوان فارغ ‌التحصیل که جدیداً به استخدام صنایع نفت، گاز و پتروشیمی درآمده‌اند تشکیل و در حال حاضر آمادگی ارائه این خدمات را بصورت گسترده‌تر به کل صنایع کشور دارد.

امور تدارکات کالای  شرکت نیز در سال ۱۳۸۵ تأسیس و تا کنون خدمات تخصصی تأمین کالاهای برق و ابزاردقیق موردنیاز صنایع کشور را ارائه نموده است.

شرکت پارس حساس محدوده فعالیت های خود را در خارج از کشور از سال ۱۳۸۵ شروع و در حال حاضر در کشورهای امارات و عمان فعالیت می نماید.