خدمات نصب و راه اندازی

امور نصب شرکت پارس حساس در ابتدا با هدف ارائه خدمات نصب ، پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی تجهیزات کنترل، برق و ابزاردقیق به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تاسیس و این خدمات را به واحدهای جدیدالتاسیس و همچنین واحدهای در حال بهره برداری که نیاز به بازسازی و یا افزایش ظرفیت داشتند ارائه می‌نمود.

سپس به تدریج و بر اساس نیاز پروژه های مختلف، خدمات نصب ، پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی تجهیزات مکانیکی، لوله کشی صنعتی، سازه ، سیویل وابنیه نیز به محدوده خدمات این امور اضافه و متناسباً شرکت قادر به اجرای پروژه‌های عظیم (Mega Projects) گردید.

جهت ارائه خدمات مذکور شرکت پارس حساس کلیه دفاتر و انبارهای قابل حمل، ابزارآلات و تجهیزات نصب، تجهیزات و دستگاههای کالیبراسیون مورد نیاز پروژه ها را در تملک داشته و به همین دلیل امکان تجهیز فوری و شروع چند پروژه را بصورت همزمان دارا می باشد.

دلیل دیگر امکان فعالیت همزمان در چند پروژه ، تعداد کافی نیروی انسانی متخصص، تکنسین ها و کارگران ماهر می باشد که شرکت در طول سالیان گذشته و در طول اجرای پروژه ها جذب نموده و تاکنون توانسته آنها را بصورت پیوسته بکارگرفته و عملاً همیشه آنها را آماده بکار در اختیار داشته باشد.

تیم های آموزش دیده و مجهز، شرکت پارس حساس را قادر نموده تا بتواند عملیات نصب، پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی را در واحدهای هیدروکربوری در حال کار (محیط های آلوده به گاز های قابل انفجار) انجام دهد. تیم‌های مذکور به کلیه مخاطرات انجام کار گرم در چنین واحدهایی آشنا بوده و چگونگی انجام ایمن کار را فراگرفته اند. علاوه بر مدیر پروژه ، رئیس کارگاه، مهندسین مجرب و نیروهای کارآمد فنی، تیم های اجرائی نصب را گروههای مجرب برنامه ریزی و کنترل پروژه، مسئولین پشتیبانی کارگاه، خرید محلی و امور مالی و اداری نیز همراهی می نمایند. گروه کنترل پروژه، مدیر پروژه، رئیس کارگاه و دستگاه نظارت کارفرما را از آخرین پیشرفتهای پروژه آگاه و کلیه گزارشات اجرائی کارگاه را تهیه می نماید.

فعالیتهای زیر معمولاً توسط گروههای نصب شرکت پارس حساس انجام می پذیرد :

الف – نصب تجهیزات کنترل، برق و ابزاردقیق :انجام عملیات کالیبراسیون دستگاههای ابزاردقیق، شیرهای کنترل و شیرهای ایمنی، ساخت و نصب ساپورتهای دستگاههای ابزاردقیق، نصب سینی‌ها ، نردبانهای کابل و کاندویتهای ابزاردقیق، ساخت و نصب Hook–Up های ابزاردقیق، نصب دستگاههای ابزاردقیق، نصب پانلهای کنترل، اینترلاک و محلی و تجهیزات مربوط به اتاق کنترل (آنالوگ ،‌DCS و یا فیلدباس)، انجام لوله کشی هوا و سایر لوله کشی ها و نصب تیوبهای مربوط به سیستمهای ابزاردقیق، نصب دستگاههای آنالایزر و PLC، نصب JunctionBox ها و کابلهای ابزاردقیق و نصب سیستمهای اتصال زمین مربوط به دستگاههای ابزاردقیق، انجام عملیات پیش راه‌اندازی (Loop Check) سیستمهای ابزاردقیق و تهیه مدارک As Built،انجام عملیات نصب، پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی جایگزینی سیستم کنترل واحدهای در حال کار ، به سیستم کنترل DCS یا Fieldbus و همچنین ساخت و نصب ساپورتهای دستگاههای برقی، نصب سینی ها، نردبانهای کابل و کاندویت های برق، نصب تجهیزات برقی ، نصب ترانسفورماتورهای قدرت و توزیع ، نصب تابلوهای فشار قوی، فشار متوسط، فشار ضعیف، توزیع و MCC ،‌نصب سیستم اتصال زمین و حفاظت از صاعقه، انجام عملیات کابل کشی (فشار قوی،فشار متوسط، فشار ضعیف و کنترل)، نصب سیستمهای روشنائی ، اعلام حریق، تلفن داخلی، بلندگو، اینترکام، حفاظت کاتدیک. تلویزیون مداربسته، UPS و باتریهای مربوطه و نصب سیستمهای مرتبط به کنترل و سوپروایزری برق، انجام عملیات پیش راه اندازی و راه‌اندازی سیستمهای برقی و تهیه مدارک As-Built

ب – نصب تجهیزات مکانیکی : نصب، پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی تجهیزات ثابت ودوار مکانیکی ، مخازن و لوله کشی صنعتی

ج – سیویل و سازه : اجرای فونداسیونها، ترانشه‌های عبور کابل، لوله های عرضی زیر جاده جهت عبور کابل، احداث ساختمانهای صنعتی (پست های برق، ساختمانهای کنترل و آزمایشگاهها)، ساختمانهای اداری و سازه های فلزی